Чого варті подарунки Путіна

Чего стоят подарки Путина

Пільги, субсидії, держпрограми, нацпроекти… Все це — замість реального розвитку економіки. І для відволікання уваги.

Влада знову вирішили підкупити росіян — незважаючи на те, що жодних економічних підстав для щедрот з барського плеча немає і в помині. Народ нервово регоче, а в думці все ж тримає: «З паршивої вівці хоч вовни жмут».

Пільгова іпотека для багатодітних, маткапитал на першого дитини, дитячі допомоги малозабезпеченим і безкоштовні шкільні обіди… Чого тільки не наобіцяв Путін у посланні Федеральним зборам. Звучить красиво. А півмільйона за первістка — так взагалі фантастично.

Але от біда: все це не має ніякого відношення до реальної соціальної політики. Якщо, звичайно, не вважати такою штучну підтримку банків та забудовників.

Хтось скаже, що це краще, ніж нічого. Але я особисто не впевнена. Спробуємо порахувати.

Наприклад, іпотека. Тут нічого принципово нового президент не запропонував — лише вказав, що треба активніше розвивати розроблені раніше пільгові програми.

Про Далекий Схід під 2% для переселенців не буду, це зовсім смішно.

А от субсидування іпотеки на 450 тисяч для новоспечених багатодітних варто розглянути детальніше.

Отже, припустимо, сім’я з трьома дітьми в умовному Нижньому Новгороді вирішує взяти в кредит трикімнатну квартиру вартістю 4,5 млн рублів. В якості початкового внеску у них разом з маткапиталом є один мільйон рублів (повинно бути не менше 20%). Оформляють іпотеку на 20 років, щомісячний платіж 23 тисячі — це вся зарплата одного з подружжя, наприклад.

За двадцять років, навіть з урахуванням «подарунка» від держави і пільгової ставки, переплата складе два мільйони. Тільки переплата! І живи при цьому вп’ятьох на одну зарплату — по суті, у злиднях і тривозі. Хороша підтримка!

Те ж саме з материнським капіталом. Практика така, що 75% власників сертифікатів направляють держсубсидії на погашення житлових кредитів. На пенсію цей капітал не залишають — занадто ризиковано з урахуванням численних «пенсійних маневрів». Гуртки для дітей оплачувати за сертифікатом занадто складно. Навіть недорогу нерухомість без позики купити проблематично — продавці не хочуть зв’язуватися з сертифікатами, тому що грошей доводиться чекати місяцями.

Найзручніше прилаштувати субсидію в іпотеку, особливо якщо вона оформляється на новобудову. У кінцевому підсумку ці 450 тис. рублів (466 з цього року) з’їдають відсотки. Зате банки з забудовниками заробляють. Ну і ще трохи мігранти, які у нас зводять велику частину житла.

Але подається все це як милість і щедрість незвичайна, за яку народ повинен бути влади безмірно вдячним.

Головне — не замислюватися про те, що будь у людей нормальна робота і пристойна зарплата, то вони б і без спецпрограм квартири купували. Як в інших країнах, де ставки по кредитах без всяких поблажок нижче, ніж у нас для пільговиків.

Тепер про посібниках. Їх як завжди обіцяють самим нещасним, знедоленим і бідним. Інші крутіться, як хочете. Ах, так — убогість теж треба буде ще довести купою довідок. Прекариям та самозайнятим посібників не бачити, з них тільки податки. Які у нас, кажуть, стали збирати добре, а будуть, судячи з останніх перестановок в Кремлі, ще краще.

І як зазвичай, допомоги — це тимчасовий варіант. Нині від трьох до семи. Чому семи? Бо потім їх будуть безкоштовно годувати!

Шкільні гарячі обіди — єдине, що обіцяють всім. На них, слава царю-батюшці, довідки збирати не доведеться. Ніхто не залишиться без злиплих макаронів і дешевих сосисок. По Європі бродить привид безумовного основного доходу, а у нас — безумовний базовий обід! Ось так досягнення! Правда, це тільки до п’ятого класу. Потім дітям, мабуть, самим доведеться викручуватися. Може, бізнесом займуться. Будуть слаймы робити і в шкільних коридорах продавати (якщо не щось гірше — заборонене).Джерело статті: “http://povin.com.ua/268372-17-01.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя